Nadané deti virtuálne navštívili Šaarišskú galériu - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Apríl 2021
LOGICKÉ ÚLOHY PRE NAJMENŠÍCH
PODPORIŤ ROZVOJ LOGICKÉHO MYSLENIA DETI PREDŠKOLSKÉHO VEKU NIKDY NIE JE NA ŠKODU. SKÚSIŤ SI TO S RATOLESŤAMI MÔŽETE V PRILOŽENÝCH ÚLOHÁCH OD PREŠOVSKÉHO PEDAGÓGA NA STRÁNKE PRESOV24.SK.
Jún 2021
PANDÉMIA A NADANÉ DETI
PANDÉMIA VÝRAZNE POZNAČILA VZDELÁVANIE. OPATRENIA NA ZMIERNENIE DOPADOV DIŠTANČNÉHO VZDELÁVANIA  NA VZDELÁVACIE VÝSLEDKY ŽIAKOV BOLI SMEROVANÉ VŠADE, LEN NA NADANÝCH SA ZABUDLO.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2021
MEMORANDUM
PEDAGOGICKÁ FAKULTA PU V PREŠOVE A CENTRUM PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉHO PORADENSTVA A PREVENCIE V SABINOVE PODPÍSALI MEMORANDUM O VZÁJOMNOM POROZUMENÍ A SPOLUPRÁCI.
Apríl 2021
ŠARIŠSKÁ GALÉRIA VIRTUÁLNE
NADANÉ DETI Z PREŠOVA A HUMENNÉHO SA STRETLI VIRTUÁLNE PROSTREDNÍCTVOM PLATFORMY ZOOM S RIADITEĽOM ŠARIŠSKEJ GALÉRIE V PREŠOVE PHDR. RUDOLFOM DUPKALOM, PHD., MBA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadané deti virtuálne navštívili Šaarišskú galériu

Aktivity
Nadané deti virtuálne navštívili Šarišskú galériu

Netradičnú prehliadku galérie zažili nadané deti z Prešova a Humenného. Virtuálnou prehliadkou sprevádzal školákov riaditeľ Šarišskej galérie.
15. apríl je dňom narodenia významného svetového umelca Leonarda da Vinciho. V roku 2011 sa tento deň stal Svetovým dňom umenia. Od roku 2020 je oficiálne zaradený do kalendára UNESCO. S týmto sviatkom sú spojené rôzne akcie a podujatia na počesť Vinciho génia. Ako inak - najmä v galériách. Nadané deti z Prešova a Humenného sa stretli virtuálne prostredníctvom platformy ZOOM s riaditeľom Šarišskej galérie v Prešove PhDr. Rudolfom Dupkalom, PhD., MBA. Dozvedeli sa množstvo užitočných a zaujímavých informácií. Jednou z nich bola tá, že Šarišská galéria bude onedlho fungovať pod novým názvom.

Prostredníctvom prezentácie sa deti oboznámili so základnými informáciami: kde sa Šarišská galéria nachádza, aká je jej činnosť a poslanie. Medzi podujatia, ktoré sú organizované v priestoroch tejto inštitúcie, patria nielen výstavy, ale aj množstvo aktivít pre deti v podobe tvorivých dielní.

Počas stretnutia s pánom riaditeľom Rudolfom Dupkalom vyjadrili deti svoje predstavy a názory na dôležitosť a význam tejto inštitúcie, no aj múzeí pre nás a ďalšie generácie. Zároveň mali možnosť vypočuť si i názory kamarátov z Humenného, ktorí sa tohto  virtuálneho stretnutia zúčastnili spolu s nimi.

Rudolf Dupkala predstavil žiakom profesie a náplň práce, ktorú vykonávajú zamestnanci galérie. A to od reštaurátora po riaditeľa.  Počas stretnutia dostali časový limit na vypracovanie úlohy  a hravo ju zvládli. Úlohu dostali aj panie učiteľky. Tie mali pripraviť pre deti kvíz, týkajúci sa základných informácií o Šarišskej galérii. Odmenou pre troch výhercov budú darčekové balíčky a voľná vstupenka do galérie, múzea a planetária v Prešove. Milo prekvapilo a potešilo pozvanie pána riaditeľa na, dúfame, čoskoro organizované tvorivé dielne pre deti.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2021
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah