Tvorivé písanie - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Tvorivé písanie

Aktivity
V Klube nadaných detí písali tvorivo

Predposledné stretnutie školákov z Klubu nadaných detí v Prešove spríjemnil hosť z akademickej pôdy – doc. PaedDr. Martin Klimovič, PhD., ktorý je vedúcim Katedry komunikačnej a literárnej výchovy na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Témou zaujímavého stretnutia bolo tvorivé písanie.
Nadaných žiakov upútal už v úvode netradičný názov katedry, či pracovná náplň nášho hosťa. Množstvo nových termínov spájajúcich sa s povolaním doc. PaedDr. Martina Klimoviča, PhD. rozpútalo rôzne názory detí i zvedavé otázky. To ešte školáci netušili, čo ich čaká.

Zaujímavou, zábavnou aktivitou spojenou s tvorivosťou sa stalo písanie. Tvorivé písanie nabáda žiakov odhaľovať vlastnú tvorivosť, zapája do aktivity celú osobnosť, jej skúsenosti, emócie, inteligenciu, predstavivosť i obrazotvornosť. Mení čitateľa na spolutvorcu textu.

Jednoduché pomôcky: papieriky, pero plus osobnosť každého žiaka. Keďže sa mysleniu a predstavivosti medze nekládli – začala sa zaujímavá práca, ktorá potešila každého z „klubistov“.
Úlohou nadaných detí bolo na každý z papierikov napísať zviera / vec, ktoré mali charakterizovať štyri vlastnosti. Nečakané zauzlenie pokračovania tejto tvorivej činnosti deti prekvapilo i pobavilo. K určenému slovu LÁSKA mali deti vybrať vhodné vlastnosti, ktoré predtým napísali kamaráti na dané papieriky. „Darovať“ vlastnosti zvierat či vecí slovu láska nebolo jednoduché, zvlášť, keď svoje tvrdenie každé dieťa vysvetľovalo pred kolektívom. O inšpiratívne vlastnosti a originálne vysvetlenia nebola núdza. Uznajte sami: žije u nás doma (každý z nás má doma lásku, či je to ocko, mamka alebo súrodenci), má štyri nohy (dvaja ľudia, ktorí sa majú radi – majú predsa spolu štyri nohy), je malá (nie vždy vydrží láska dlho), je rýchla (niekedy sa zaľúbime na prvý pohľad), ...

Stretnutie s pánom docentom Martinom Klimovičom bolo poučné, zábavné, no žiaľ ubehlo neuveriteľne rýchlo. Inšpiratívne úlohy určite využijeme na vyučovaní slovenského jazyka. Spoločne sa tešíme na ďalšie stretnutia, lebo slovenčina nás baví – učiť sa zábavne, spoločne, nenútene.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah