Ako mnohorako sa dá hrať s papierom - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Február 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA PRE MŠ
ZAČÍNA PRIHLASOVANIE DO LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. CIEĽOM JE ROZVÍJAŤ LOGICKÉ MYSLENIE A ZRUČNOSTI, KTORÉ NAJMENŠÍ BUDÚ POTREBOVAŤ PRI VSTUPE DO ŠKOLY.
Marec 2024
PROJEKTY ROZUMIEME NADANÝM
PONÚKAME POSLEDNÉ VOĽNÉ TERMÍNY NA REGISTRÁCIU PROJEKTOV A AKTIVÍT ROZUMIEME NADANÝM (MÁJ, JÚN 2024) URČENÝCH PRE ZŠ A SŠ. OKREM PROJEKTOV PONÚKAME PREDNÁŠKY PRE UČITEĽOV.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Marec 2024
ŠK LOGICKEJ OLYMPIÁDY 2024
V MARCI ODŠTARTOVALI ŠKOLSKÉ KOLÁ 12. ROČNÍKA LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ. POSTUPUJÚCI SÚŤAŽIACI SA STRETNÚ V MÁJI NA VEĽKOLEPOM FINÁLE V PREŠOVE.
Apríl 2024
PREŠOV HĽADÁ TALENTY ZŠ
DO SÚŤAŽE, KTORÁ MÁ OSLOVIŤ TALENTOVANÉ DETI Z PREŠOVSKÉHO KRAJA JE MOŽNÉ ZAREGISTROVAŤ ŠKOLU OD  8. APRÍLA DO 18. APRÍLA 2024. SÚŤAŽ PATRÍ MEDZI PROJEKTY INICIATÍVY ROZUMIEME NADANÝM.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Ako mnohorako sa dá hrať s papierom

Aktivity
Ako mnohorako sa dá hrať s papierom?

Na túto otázku odpovedali nadaní žiaci v Klube nadaných detí v Súkromnej základnej škole DSA na Mukačevskej ulici pri svojom septembrovom stretnutí. A to konkrétnymi aktivitami, ktorými rozvíjali bystrú úvahu, stratégiu a slovnú zásobu.
Náročné sú slová na y, či x
Meno, mesto, zviera, vec je priam od prehistorických čias známa hra. Jeden z hráčov hovorí v duchu abecedu, druhý ho stopne. Na ktorom písmenku ho zastaví, na také písmenko musia obidvaja hráči v čo najkratšom čase vymyslieť meno, mesto, zviera a vec. Za každé slovo, ktoré nemá nikto iný v skupine, dostáva hráč desať bodov. V prípade, že si minimálne dvaja hráči spomenú na rovnaké slovo, každý z nich dostane päť bodov. Pri tejto hre platí pravidlo čím viac hráčov, tým je to väčšia zábava.

Piškvorky sa dajú hrať všade, aj na snehu
Najčastejšie sa hrajú na štvorčekovom papieri alebo si hráči štvorce na papier nakreslia. Deti hra učí strategickému mysleniu. Cieľom účastníkov piškvoriek je dokázať zakryť svoje hlavné úmysly a stratégiu a vytvoriť súvislý rad určitého počtu krížikov alebo guličiek. Rady sa môžu vytvárať z piatich, ale tiež menej alebo viacerých krížikov a guličiek. Tie musia nasledovať súvisle v ľubovoľnom smere, v stĺpci alebo vodorovne. Háči sa striedajú: najprv nakreslí krížik jeden, následne guličku druhý. V praktickom živote vedie piškvorková vášeň až do takých extrémov, ako je hra piškvoriek počas vyučovacej hodiny pod lavicou.

Loďky
Každý z dvoch hráčov si nakreslí dve tabuľky. V jednej je pozícia lodí prvého hráča. Do druhej tabuľky sa zapisujú všetky útoky na lode protihráča. Cieľom hry je potopiť všetky protihráčove lode. Ak sa hráčovi podarilo zasiahnuť jednu z „nepriateľových“ lodí, a to tak, že trafil do správnej kombinácie písmena a čísla, je to dôvod na oslavu. Ak však kričí „Voda, voda!“, strela minula cieľ.
V SZŠ DSA na Mukačevskej sa dobre zabavilo všetkých 38 členov Klubu nadaných detí. Kým mladší sa viac potešili piškvorkám, starší boli bojovne naladení a s chuťou si zastrieľali pri loďkách.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah