Iniciatíva Rozumieme nadaným štartuje nové projekty, vyrazí aj za učiteľmi do škôl - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Február 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA PRE MŠ
ZAČÍNA PRIHLASOVANIE DO LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. CIEĽOM JE ROZVÍJAŤ LOGICKÉ MYSLENIE A ZRUČNOSTI, KTORÉ NAJMENŠÍ BUDÚ POTREBOVAŤ PRI VSTUPE DO ŠKOLY.
Január 2023
NADANÍ SÚ V KAŽDEJ ŠKOLE
PREŠOV SA CHYSTÁ UŽ NA OTVORENIE TRETIEHO KLUBU NADANÝCH DETÍ. O POSLANÍ A FILOZOFII KLUBOV, OSOBNOSTI UČITEĽA PRACUJÚCEHO S NADANÝMI A MNOŽSTVE AKTIVÍT... , V ROZHOVORE NA STRÁNKE.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Február 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
ORGANIZÁTORI LOGICKEJ OLYMPIÁDY OHLÁSILI TENTORAZ ZAREGISTROVANIE 2673 ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL A OSEMROČNÝCH GYMNÁZIÍ. FINÁLE SÚŤAŽE SA USKUTOĆNÍ V MÁJI NA PF PU V PREŠOVE.
Február 2024
HERECKÝ WORKSHOP
V KLUBE NADANÝCH DETÍ PRI SZŠ DSA V PREŠOVE SME PRIVÍTALI HERCA PREŠOVSKÉHO DJZ JAKUBAA KUCHÁRA. HERECKÝ WORKSHOP BOL VENOVANÝ REČOVEJ A HLASOVEJ PRÍPRAVE, ...
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Iniciatíva Rozumieme nadaným štartuje nové projekty, vyrazí aj za učiteľmi do škôl

Aktivity
Iniciatíva Rozumieme nadaným štartuje nové projekty, vyrazí aj za učiteľmi do škôl

S bohatou ponukou projektov a aktivít pre nadané deti prichádza v novom školskom roku tradične iniciatíva Rozumieme nadaným. Vďaka nej sa na súťažiach, kde si zmerajú bystrý um a ďalšie schopnosti stretávajú tisícky detí. Patrí tu Logická olympiáda s dlhoročnou tradíciou a desiatky projektov z rôznych oblastí života, prírody, kultúry a spoločnosti.
Nadaní potrebujú zmeny v edukácii
Nadané deti charakterizuje bohatý slovník, zvedavosť, rýchle, vytrvalé, nezávislé, samostatné alebo iniciatívne myslenie, široký okruh záujmov, ako i vysoké ciele. Iniciatíva Rozumieme nadaným sa usiluje o rozvoj ich silných stránok a schopností. Za projektami a aktivitami z dielne Rozumieme nadaným sú skúsenosti učiteľov, psychológov, špeciálnych pedagógov, no tiež podpora rodičov žiakov, osobností kultúrneho a spoločenského života, študentov VŠ a laickej verejnosti.
Prinášame iný pohľad na edukáciu nadaných žiakov, v ich vzdelávaní je potrebná zmena,“ uviedol pedagóg Ľuboš Lukáč, zakladateľ prvého slovenského klubu nadaných detí v Prešove. „Sme presvedčení, že zmena tradičného vzdelávania, zameraného najmä na mechanické zapamätávanie a pasívne získanie poznatkov smerom k modernému vzdelávaniu, zameranému na aktívne učenie a získavanie kompetencií pre život v informačnej spoločnosti, je už dlhodobo komunikovaná a očakávaná.“

Odborníci na nadaných vyrazia do škôl
Prírodou a krajinou sa zaoberajú projekty Huncút v regióne Šariš a Jedinečné tvory, prinášajúce pozoruhodné fakty  o zvieratách. Veľmi úspešná Logická olympiáda napíše svoj dvanásty ročník. Kontruje jej Logická olympiáda pre najmenších. Logopédia zábavne môže prebiehať „živou“ aj online formou. Magický svet Juraja Jakubiska vtiahne deti do predstavivosti a tvorby slávneho režiséra. Projekt Malý princ je postavený na audioknihe, kde príbehy hlavného hrdinu číta spevák Richard Müller.
Novinkou školského roka 2023/2024 bude Talent základných škôl Prešovského samosprávneho kraja. Žiaci štvrtého a piateho ročníka sa s Oliverom Twistom vyberú Po stopách Charlesa Dickensa. Za pedagógmi zas vyrazia členovia iniciatívy Rozumieme nadaným, ktorí na školách ponúknu prednášky a semináre na tému nadaných žiakov. Tradične nebudú chýbať masovo vyhľadávané kluby nadaných detí.
Pre veľký záujem nedokážu vyhovieť všetkým
Ani tohto roku neprídu deti o pobytové podujatia Logické sústredenie pri vodnej nádrži Sigord v malebných Slanských vrchoch, Mladý fotograf a Spoznávame Vysoké Tatry. „Prosím, kontaktujte nás čo najskôr, o projekty a aktivity je obrovský záujem. Termíny na celý školský rok sú častokrát obsadené už v septembri,“ informoval Ľuboš Lukáč.
Vybrať si môžete zo zoznamu Projektov a aktivít pre školský rok 2023/2024. Následne je potrebné kontaktovať organizátorov emailom nadanedieta@gmail.com, pre informácie o projekte a aktivite aj telefonicky. Obsadenosť projektov a aktivít iniciatíva priebežne aktualizuje na webstránkach nadanedieta.sk a rozumiemenadanym.sk.

ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah