Letní rebeli nie sú vo filme žiadni nováčikovia - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Letní rebeli nie sú vo filme žiadni nováčikovia

Aktivity
Letní rebeli nie sú vo filme žiadni nováčikovia

V dobrodružnom filme režisérky Martiny Sakovej, ktorý bude mať premiéru v auguste, stvárnili ústredné postavy chlapca Jonáša a dievčatka Alex. V príbehu im sekundujú viacerí známi českí a slovenskí herci. Kým Eliáš Vyskočil by si v budúcnosti rád zahral po boku veľkých osobností, Liane vo filmografii chýba ešte horor.
Eliáš Vyskočil: Najťažšie boli scény na malom priestore

Jeden z hlavných hrdinov filmu Eliáš Vyskočil (vo filme Jonáš) žije v Čechách. Napriek mladému veku to vo filme nie je žiadny nováčik. Účinkoval napríklad v známej snímke Svěrákovcov Po strništi bos a získal tiež úlohu v seriáli Ulice. Rád by spolupracoval so slávnymi osobnosťami, no ako povolanie mu imponuje súdne lekárstvo. K filmu Letní rebeli sme mu položili niekoľko otázok.

Ktoré scény pri natáčaní sa ti páčili najviac a čo bolo naopak najnáročnejšie?
Nejvíce mě bavily scény ve vodě v Německu u jezer. Nejnáročnější pro mě byly scény v Prievidzi v bytě, protože tam bylo plno lidí v malém prostoru.

V akých filmoch si už hral a aký je tvoj najväčší filmový sen? V akom filme by si si chcel ešte zahrať a akú postavu by si v ňom chcel hrať?
Měl jsem příležitost hrát ve Vinohradském divadle pod vedením režiséra Lipuse, což byl pro mě důležitý začátek. Jinak mám zkušenost s řadou epizodních rolích ve filmech, např. Po strništi bos, Mazel a tajemství lesa atd., v seriálech Modrý kód, Polda, atd. Aktuálně jsem získal též trvalou roli v seriálu Ulice. Můj herecký sen je poznat nové lidi a pracovat se slavnými osobnostmi. Hrál jsem už třeba s představitelem Plapatina ze Star Wars.

Musel si byť počas natáčania často preč zo školy? Čo na tvoje hranie hovorili rodičia, kamaráti a učitelia?
Natáčení filmu Letní rebeli se naštěstí odehrávalo o velkých prázdninách (jinak nevím, co bych dělal). Rodina a kamarádi mě v natáčení podporovali, za co jim patří velký dík. Jenom některé učitelky nebyly úplně nadšené.

S ktorými hercami a členmi štábu si si počas natáčania rozumel najlepšie? S kým si sa skamarátil najviac?
Z herců určitě Pavel Nový (děda Bernard) a Liana Pavliková (Alex) a ze štábu René (maskérka), Gabika (kostymérka) a Roman (asistent režie).

Chcel by si sa hraniu venovať aj naďalej? Aké povolanie by si chcel v dospelosti robiť?
Hraní zatím beru jen jako koníček, ale nechci se mu v dospělosti věnovat naplno. V budoucnu bych chtěl studovat medicínu na soudního lékaře.
Děkuji za otázky a doufám, že se uvidíme v kině.

Tu sa o Eliášovi môžete dozvedieť viac:


Liana Pavlíková: Multišportovkyňa a umelkyňa

Liana Pavlíková už na konte nejakú filmografiu má. Okrem toho sa venuje mnohým umeleckým a športovým aktivitám. Zapája sa aj do projektov pre nadané deti, ako sú IQ olympiáda, či Fotografia očami detí. Natáčanie komédií sa jej páči, no jej veľkým prianím je účinkovať v horore. Ešte pred premiérou filmu Letní rebeli, v ktorom hrá jednu z hlavných úloh, ochotne odpovedala na otázky pre portál Nadané dieťa.

Aké programy a filmy pozeráš najradšej?
Ako veľa mladých ľudí televíziu až tak často nepozerám. Viac sledujem filmy a seriály na streamovacích službách. Najčastejšie pozerám filmy po anglicky, ale keď je nejaký dobrý film po slovensky, tak si rada pozriem aj ten. Bavia ma komédie, pri ktorých sa zasmejem a filmy, ktoré majú premyslený dej a nechávajú diváka v napätí až do konca; ako napríklad film Podfukári.

Ako si sa dostala k filmu Letní rebeli?
Odmalička som pozerávala seriály pre deti, ktoré chodievali cez víkendy v televízii a nejako ma to priťahovalo. V roku 2017, keď som kráčala po ulici, natáčali tam nejaký seriál. Uvedomila som si, že musia existovať nejaké agentúry, ktoré hľadajú talenty do filmov. Našla som zopár kastingových agentúr a bola som aj na niekoľkých kastingoch a komparzoch. Komparzovanie ma bavilo, ale chcela som vyskúšať aj väčšie úlohy. V roku 2018 som našla kasting, kde hľadali dievča v mojom veku. Prihlásila som sa na kasting, na ktorom som klasicky hrala scénky s inými ľuďmi a napokon aj hovorila text, ktorý sme sa mali naučiť. Tento konkrétny kasting mal viac kôl a na jednom z posledných som spoznala aj Eliáša. Po niekoľkých dňoch mi zazvonil telefón, v ktorom mi režisérka Martina Saková povedala, že som získala úlohu.

Čo na to, že hráš vo filme, hovoria tvoji rodičia, príbuzní a kamarátky?
Rodičia a sestra ma veľmi podporujú v tom, čo robím. Sestra mi pomáhala učiť sa scenár a rodičia sa vystriedali priamo na nakrúcaní a strávili so mnou veľa času. Spolužiaci boli na začiatku prekvapení, keďže nevedeli, že sa zaujímam o hranie a niektorí mi ani nechceli uveriť a uverili, až keď videli obrázky a čítali články o našom filme. Podporila ma aj moja triedna učiteľka - týmto ju pozdravujem - , ktorá navrhla, že keď film bude v kinách, tak si ho pôjde pozrieť celá trieda. Susedia boli tiež nadšení.

Chcela by si si vo filme ešte niekedy zahrať? Ak áno, aká by bola tvoja vysnívaná postava?
Určite by som si chcela zahrať v nejakom ďalšom filme, keďže ma to veľmi bavilo a mala som príležitosť stretnúť zaujímavých ľudí a vyskúšať niečo nové. Tiež som si mohla precvičiť hovorenie v inom jazyku, keďže na nakrúcaní sa hovorilo viacerými jazykmi. Myslím, že niečo pre mňa by bolo hrať v komédii alebo horore. Celá atmosféra nakrúcania komédie je zábavná. Naopak horor je ťažšie natočiť, ale bolo by to zaujímavé. Nemám vysnívanú konkrétnu postavu, ale už som si vyskúšala komparz v kriminálnom seriáli, komédii, historickej dráme a v detskom seriáli. A chýba mi práve ten horor (úsmev).

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas a prázdniny?
Vo voľnom čase rada športujem, najviac sa venujem behaniu. Keď mám čas, chodievam aj na rôzne bežecké súťaže. Niekoľko rokov som plávala a liezla na lezeckej stene. Tiež rada kreslím a maľujem, zapájam sa do rôznych kreatívnych, logických a vedomostných súťaží. Ako napríklad Vysnívaj si Slovensko, Fotografia očami detí, IQ olympiáda, Pytagoriáda a veľa ďalších. Cez prázdniny sa snažím robiť čo najviac vecí, ktoré cez školský rok nestíham: navštíviť starých rodičov, zdokonaľovať sa v novom jazyku, čítať knihy, stretnúť sa s kamarátmi, oddychovať, cestovať a spoznávať nových ľudí.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah