Nadané deti lúštili číselné kódy - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadané deti lúštili číselné kódy

Aktivity
Nadané deti lúštili číselné kódy

To však nebola zďaleka jediná aktivita ďalšieho stretnutia Klubu nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA na Mukačevskej ulici v Prešove.
Trénovali logiku, matematiku i geometriu
Okrem číselných kódov sa deti zaoberali logickými postupnosťami, kockami, umiestnenými v priestore, skladaním písmen z dielikov, matematickými hádankami, geometrickými obrazcami a písmenkovými hádankami. Kuriozitou piatkového stretnutia bola online prehliadka animovaných filmov XVI. ročníka medzinárodného súťažného festivalu animovaných filmov pre deti Bienále animácie Bratislava – BAB 2022.

Inšpiráciou boli úspešné logické olympiády
Úlohy na stretnutí boli prierezom populárnymi Logickými olympiádami, ktoré organizuje iniciatíva Rozumieme nadaným a zúčastňujú sa ich tisícky šikovných žiakov. Na začiatku deti riešili jednoduché úlohy z Logickej olympiády pre najmenších – predškolákov. Potom sa náročnosť zvyšovala a priestor dostali úlohy pre 1.-4. ročník ZŠ, ktoré kedysi riešili účastníci Logickej olympiády pre intelektovo nadaných žiakov. Napokon šla latka ešte vyššie, na úlohy 5.-9. ročníka zo spomínanej olympiády nadaných.

Zdôvodňovalo sa a diskutovalo
Dôležitou podmienkou pri riešení úloh bolo nie iba prísť s výsledkom, ale predovšetkým uviesť spolužiakom logické zdôvodnenie. Deti mali argumentovať, spájať a analyzovať. Ale v rámci diskusie a pri ponuke iných riešení tiež protirečiť a svoje ponúkané riešenie si tak obhájiť. Pri zadávaní úloh pomohlo premietanie na tabuľu.

Zúčastnili sa online festivalu animovaných filmov
Ďalšia časť stretnutia využila možnosť zúčastniť sa prehliadky animovaných filmov pre deti online, ktorá prebiehala práve v deň stretnutia Klubu nadaných detí pri SZŠ DSA. Festival BAB – Bienále animácie Bratislava je medzinárodným festivalom animovaných filmov pre deti. Postupne sa stal celosvetovou súťažnou prehliadkou animovaného filmu. Festival má okrem predstavovania animovaných filmov ambíciu vzdelávať. V roku 2020 sa konal z dôvodu pandemickej situácie prvýkrát online. Nad 16. ročníkom Festivalu BAB prevzala  záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah