Nadané deti si počas školského roka vyberali z palety projektov a aktivít - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
November 2023
PREDNÁŠKA O BIODIVERZITE
SVETOM VEDY POČAS STRETNUTIA KLUBU NADANÝCH DETÍ PRI SÚKROMNEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE DSA V PREŠOVE SPREVÁDZALA JEHO ČLENOV ODBORNÁ ASISTENTKA RNDr. BEÁTA BARANOVÁ, PhD.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
November 2023
NADANÉ DETI VYSOKOŠKOLÁKOM
V NOVEMBRI 2023 SA V RÁMCI TÝŽDŇA VEDY A TECHNIKY NA SLOVENSKU POD ZÁŠTITOU KATEDRY ŠPECIÁLNEJ PEDAGOGIKY PF PU V PREŠOVE USKUTOČNILA PREHLIADKA ROČNÍKOVÝCH PRÁC NADANÝCH DETÍ.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadané deti si počas školského roka vyberali z palety projektov a aktivít

Aktivity
Nadané deti si počas školského roka vyberali z palety projektov a aktivít

Projekty so zameraním na geografiu, zaujímavosti sveta prírody i géniov, kluby nadaných detí, desiatky prednášok a workshopov na školách a vychytené súťaže ako Logická olympiáda, či Talent regiónu Šariš. Iniciatíva Rozumieme nadaným, ktorá všetky tieto aktivity nadaným ponúka, uzatvára ďalší školský rok.
Očarila ich príroda aj veľké talenty
Fascinujúce fakty o svete okolo nás prinášajú nadaným žiakom projekty z portfólia iniciatívy Rozumieme nadaným Huncút v regióne Šariš a Slovensko v kocke. Dopĺňajú ich outdoorové podujatia Logické sústredenie na Zelenom brehu pri vodnej nádrži Sigord v Slanských vrchoch, Mladý fotograf a projekt Spoznávame Vysoké Tatry.
Úžasné zvyky zvierat približuje projekt Jedinečné tvory. Projekt Zo života géniov je venovaný osobnostiam, ktoré ovplyvnili svetové dejiny, Malý princ zas Exupéryho legendárnym postavám.

Súťažili tisícky detí
Ďalší neobyčajne úspešný ročník má za sebou Logická olympiáda pre intelektovo nadané deti, najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku. Prešovské finále na Pedagogickej fakulte tradične sprevádzal seminár Rozumieme nadaným. Návštevníci a účastníci finále si mohli prezrieť ročníkové práce intelektovo nadaných detí a prejsť sa históriou klubu nadaných detí v Prešove.
Seminár Nadané dieťa v základnej škole putoval za pedagógmi po školách. Vo vrcholiacom školskom roku nechýbala ani Logická olympiáda pre najmenších. Finále súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš prebehlo tentoraz v Sabinove. V portfóliu Rozumieme nadaným nájdeme takisto Majstrovstvá v násobení a delení a projekt Si hviezda, ktorý je netradičnou formou vyučovania.
Sprevádzajú nadané deti už desať rokov
Krásne jubileum desať ročníkov oslávil začiatkom školského roka prvý slovenský klub nadaných detí v Prešove. V tomto roku lúskali jeho členovia hlavolamy, hrali sa s papierom a osvojovali si tajomstvá priestoru a číselných kódov. Spoznávali esenciálne oleje a prešli sa Slovenskom od Polonín po Baťov kanál.
Osobitné stretnutia venovali témam emócie a empatia. Reklamu, fotografiu a tvorbu videoklipov im predstavil profesionálny fotograf a filmár, spolupracujúci so známymi slovenskými umelcami.

Zábavná logopédia sa páčila na celom Slovensku
S veľmi kladnou odozvou sa stretáva projekt Logopédia zábavne, ktorý bol v školskom roku 2022/2023 realizovaný na základných školách po celom Slovensku. Členovia iniciatívy Rozumieme nadaným absolvovali vyše 50 prednášok a workshopov na tému logického myslenia detí.
Pred niekoľkými mesiacmi nás opustil výnimočný režisér a autor viacerých legendárnych filmov Juraj Jakubisko. Jeho bohaté dielo a originálny magický svet priblížil nadaným deťom Ľuboš Lukáč takmer dvom desiatkam škôl.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah