Nadané deti vysokoškolákom - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Február 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA PRE MŠ
ZAČÍNA PRIHLASOVANIE DO LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. CIEĽOM JE ROZVÍJAŤ LOGICKÉ MYSLENIE A ZRUČNOSTI, KTORÉ NAJMENŠÍ BUDÚ POTREBOVAŤ PRI VSTUPE DO ŠKOLY.
Január 2023
NADANÍ SÚ V KAŽDEJ ŠKOLE
PREŠOV SA CHYSTÁ UŽ NA OTVORENIE TRETIEHO KLUBU NADANÝCH DETÍ. O POSLANÍ A FILOZOFII KLUBOV, OSOBNOSTI UČITEĽA PRACUJÚCEHO S NADANÝMI A MNOŽSTVE AKTIVÍT... , V ROZHOVORE NA STRÁNKE.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Február 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
ORGANIZÁTORI LOGICKEJ OLYMPIÁDY OHLÁSILI TENTORAZ ZAREGISTROVANIE 2673 ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL A OSEMROČNÝCH GYMNÁZIÍ. FINÁLE SÚŤAŽE SA USKUTOĆNÍ V MÁJI NA PF PU V PREŠOVE.
Február 2024
HERECKÝ WORKSHOP
V KLUBE NADANÝCH DETÍ PRI SZŠ DSA V PREŠOVE SME PRIVÍTALI HERCA PREŠOVSKÉHO DJZ JAKUBAA KUCHÁRA. HERECKÝ WORKSHOP BOL VENOVANÝ REČOVEJ A HLASOVEJ PRÍPRAVE, ...
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadané deti vysokoškolákom

Aktivity
Nadané deti vysokoškolákom

Dňa 8. novembra 2023 sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku pod záštitou Katedry špeciálnej pedagogiky Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove (PF PU) a Iniciatívy Rozumieme nadaným uskutočnila zaujímavá nesúťažná prehliadka ročníkových prác intelektovo nadaných žiakov prešovských základných škôl.
Do nesúťažnej prehliadky prezentácií ročníkových prác sa zapojili intelektovo nadaní žiaci z primárneho stupňa prešovských základných škôl, ktorých netradičné prezentácie boli vyjadrením ich špecifického záujmu o vybranú problematiku v dominantnej záujmovej oblasti, pričom do zvolenej témy prenikli s neobyčajnou hĺbkou. Základnú školu Šmeralova reprezentovali intelektovo nadaní žiaci s nasledujúcimi témami svojich zaujímavých ročníkových prác: Lujza Fečíková (Môj kráľ Arnie – škrečok zlatý sýrsky), Šimon Pindeš (Môj psík), Karla Ňachajová (Bylinky) a Peter Čičvara (Zázračná Mendelejevová tabuľka), Základnú školu Bajkalská zastupovala Olívia Nagyová (Vesmír a riziká vesmírneho odpadu). Súkromnú základnú školu DSA reprezentovali Darko Tarbaj (Neil Armstrong), Petra Rusnáková (Minerály) a Jasmína Ruščanská (Výtvarné techniky). Súkromnú základnú školu – Veselá škola na Volgogradskej ulici za reprezentovali nadaní žiaci: Juraj Baláž a Hana Balážová (Komiks - Choď za svojim snom!!!), Adam Goč (Kosatka dravá), Adam Gonda (Pyramídy) a Karin Dopiráková (Film).

Odborný seminár bol vzácnou príležitosťou na spoznávanie intelektovo nadaných žiakov, ich špecifických záujmov a zaujímavých prezentácií, no v neposlednom rade bol tiež inšpiráciou pre špeciálnopedagogickú prax našich vysokoškolákov.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah