Nadaní v najstaršom klube si posvietili na emócie - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadaní v najstaršom klube si posvietili na emócie

Aktivity
Nadaní v najstaršom klube si posvietili na emócie

Preceňované, no zároveň veľmi podceňované. Emócie hýbu svetom, hoci sa udalosti práve na ich úkor často snažíme vysvetľovať skôr pomocou rozumových kombinácií. Téme emócií sa bližšie prizreli v Klube nadaných detí pri Základnej škole na Šmeralovej ulici v Prešove.
Vnímajme svoje aj cudzie emócie
Emócie sú dôležitou súčasťou každodenného života. Je dôležité, aby ich deti dokázali pomenovať. A to nie iba tie svoje, ale aby porozumeli i tomu, ako sa v rôznych situáciách cítia iní. Aj preto sa vedúci Klubu nadaných detí pri Základnej škole na Šmeralovej ulici v Prešove pri svojom poslednom stretnutí zamerali práve na túto oblasť.

Vieme ich vyjadriť aj bez slov
Emócie prejavujeme v každom okamihu života a netreba na to ani slov. Často si ani neuvedomujeme, že ide vlastne o istú formu neverbálnej komunikácie. Tej sme sa venovali v druhej časti stretnutia,“ priblížila vedúca Klubu nadaných detí Ingrid Storinská. „Pomocou brainstromingu sme vytvorili „oceán emócií“. Úlohou potom bolo vybrať si jednu z nich a neverbálne ju predviesť.“

Neverbálnu informáciu odovzdávali jeden druhému
V ďalšej aktivite nazvanej Epidémia bolo úlohou vedúceho skupiny predviesť emóciu spojenú s pohybom tak, aby ju ostatní nevideli. Deti ju postupne predvádzali všetkým členom skupiny. „V závere sme zisťovali,  ako sa ukážka zmenila, kým jej predvedenie napodobnil posledný hráč,“ vysvetlila I. Stroinská. V hre na redaktorov zas bolo úlohou moderátora  prečítať správu, ktorú ďalší žiak zo skupiny predvádzal neverbálne - pohybom.
Na „Šmeralke“ je najstarší slovenský klub pre nadané deti
Klub nadaných detí pri Základnej škole na Šmeralovej ulici v Prešove je najstarším klubom tohto druhu na Slovensku. Minulý rok oslávil okrúhlych desať rokov existencie. Ako konštatujú jeho autori, od momentu vzniku je beznádejne naplnený. Nadaní majú množstvo aktivít a ich stretnutia pravidelne navštevujú známi hostia.

Deti takisto podnikajú výpravy do terénu. Každý rok absolvujú napríklad Logické sústredenie a v rámci projektu Šariš tour spoznávajú rôzne kúty vidieka, či hospodárske zvieratá. V minulosti nadané deti z klubu absolvovali desať víkendov v Tatrách a každý rok nechýbajú na koncerte kapely I.M.T. Smile, ktorá patrí medzi podporovateľov klubu. Pozvanie na živé vystúpenie prijali takisto od Richarda Müllera.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah