Odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí vystúpili v Prešove - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2024
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA DSA V PREŚOVE PRIVÍTALA NA SVOJEJ PÔDE NADANÉ A TALENTOVANÉ DETI. USKUTOČNILO SA TAM FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA.
Júl 2024
ROČNÍKOVÉ PRÁCE
NESÚŤAŽNÁ PREHLIADKA MÁ AMBÍCIU STAŤ SA NA ŠKOLE TRADÍCIOU, NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA BAJKALSKEJ ULICI V PREŠOVE PATRIA NADANÍ MEDZI TOP PRIORITY. ŠKOLA SPOLUPRACUJE S INICIATÍVOU ROZUMIEME NADANÝM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PU V PREŠOVE USKUTOČNIL ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. SEMINÁR PRINIESOL ZAUJÍMAVÉ TÉMY A ŠPIČKOVÝCH PREDNÁŠAJÚCICH.
Júl 2024
SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME
PREDŠKOLÁCI SI MERALI SILY V LOGICKOM MYSLENÍ. AKTUÁLNY ROČNÍK SÚŤAŽE NADVIAZAL NA TRADÍCU PREDCHÁDZAJÚCICH, V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME."
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí vystúpili v Prešove

Aktivity
Odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí vystúpili v Prešove

Prešov je každoročne spájaný s celoslovenským finálovým kolom Logickej olympiády nadaných žiakov. Mesto na východe Slovenska navštívia najväčšie žiacke talenty, ktoré si „zmerajú“ sily v logickom myslení a učitelia s rodičmi detí sa zúčastnia odborného seminára Rozumieme nadaným, kde každoročne vystúpia odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí/žiakov.
Odborný seminár Rozumieme nadaným sa uskutočnil, dňa 15. mája 2024, na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Seminár je venovaný problematike výchove a vzdelávania mimoriadne intelektovo nadaných žiakov a každoročne priláka do Prešova najväčšiu špičku psychológov, špeciálnych pedagógov a učiteľov nadaných detí na Slovensku. Tohtoročný odborný seminár priniesol zaujímavé témy a špičkových prednášajúcich.

Psychológ Vladimír Dočkal z Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave predstavil prístup k rozvoju nadania z pohľadu J.A. Komenského. Riaditeľka Súkromnej základnej školy DSA v Prešove Zuzana Perželová spoločne so špeciálnou pedagogičkou školy Júliou Gajdošovou priblížili vzdelávanie intelektovo nadaných žiakov v školskej inklúzii. Inovatívnym formám vo vzdelávaní nadaných detí prostredníctvom mimoškolskej činnosti – v Klube nadaných detí sa venovali učitelia nadaných detí Ingrid Storinská a Ľuboš Lukáč. Projekty a aktivity iniciatívy Rozumieme nadaným predstavil zakladateľ iniciatívy a autor projektov Ľuboš Lukáč.

Účastníkom odborného seminára sa prihovorili samotné nadané deti Jasmína Ruščanská, Darko Tarbaj, Marcel Kravec a Lujza Fečiková.

Umenie čínskej kaligrafie priblížil účastníkom finálového kola Logickej olympiády intelektovo nadaných detí akademický maliar a vysokoškolský pedagóg Peter Kocák.

Odborný seminár Rozumieme nadaným
15. máj 2024, Prešovská univerzita v Prešove, Pedagogická fakulta

doc. PhDr. Vladimír Dočkal, CSc. - Ako by asi k rozvoju nadania pristupoval J. A. Komenský?
(Trnavská univerzita v Trnave, Filozofická fakulta)

PaedDr. Zuzana Perželová, Mgr. Júlia Gajdošová - Vzdelávanie intelektovo nadaných žiakov v školskej inklúzii
(Súkromná základná škola DSA, Mukačevská ul. 1, Prešov)

PaedDr. Ľuboš Lukáč, PhD., Mgr. Ingrid Storinská - Inovatívne formy mimoškolského vzdelávania intelektovo nadaných žiakov - Klub nadaných detí
(Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov)

PaedDr. Ľuboš Lukáč, PhD. - Rozumieme nadaným - prehľad projektov a aktivít
(Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov)

Prezentácie ročníkových prác
(Prešovské nadané deti)

Prednáška/workshop pre deti
dr. hab. Peter Kocák, PhD. - Umenie čínskej kaligrafie
(Prešovská univerzita v Prešove, Filozofická fakulta)
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah