Prešov spojil finalistov najväčšej súťaže nadaných detí - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2024
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA DSA V PREŚOVE PRIVÍTALA NA SVOJEJ PÔDE NADANÉ A TALENTOVANÉ DETI. USKUTOČNILO SA TAM FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA.
Júl 2024
ROČNÍKOVÉ PRÁCE
NESÚŤAŽNÁ PREHLIADKA MÁ AMBÍCIU STAŤ SA NA ŠKOLE TRADÍCIOU, NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA BAJKALSKEJ ULICI V PREŠOVE PATRIA NADANÍ MEDZI TOP PRIORITY. ŠKOLA SPOLUPRACUJE S INICIATÍVOU ROZUMIEME NADANÝM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PU V PREŠOVE USKUTOČNIL ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. SEMINÁR PRINIESOL ZAUJÍMAVÉ TÉMY A ŠPIČKOVÝCH PREDNÁŠAJÚCICH.
Júl 2024
SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME
PREDŠKOLÁCI SI MERALI SILY V LOGICKOM MYSLENÍ. AKTUÁLNY ROČNÍK SÚŤAŽE NADVIAZAL NA TRADÍCU PREDCHÁDZAJÚCICH, V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME."
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Prešov spojil finalistov najväčšej súťaže nadaných detí

Aktivity
Prešov spojil finalistov najväčšej súťaže nadaných detí

Jedenásty ročník populárnej Logickej olympiády intelektovo nadaných detí pritiahol na Prešovskú univerzitu 180 finalistov z celej krajiny. Súťažili v kategóriách 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ spolu so žiakmi osemročných gymnázií do 15 rokov. Paralelne s testovaním prebiehal odborný seminár Rozumieme nadaným. Nasledovala dielňa tvorivého písania a predstavenie dekády Klubu nadaných detí.
Ocenili desať rokov prvého klubu
Otvorenie finále s masovou účasťou detí, rodičov a pozvaných hostí moderovala riaditeľka Centra poradenstva a prevencie v Sabinove Ľubica Richmanová Fabišíková. Učiteľky, ktoré sa nadaným venujú dlhodobo, zažili prekvapenie. Ingrid Storinská a Juliána Sedláková obdržali ocenenie - plaketu za desať rokov vedenia prvého Klubu nadaných detí na Slovensku, ktorý prevádzkujú v Prešove.
Milena Feldmanová získala plaketu za prínos a edukáciu nadaných a zanietenie a prácu v prospech týchto detí. Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove dostalo medailu dekanky za desať rokov organizácie Logickej olympiády a spoluprácu s Pedagogickou fakultou. Ocenenie za Centrum prevzala z rúk prodekana Radoslava Rušňáka jeho riaditeľka Ľubica Richmanová Fabišíková.
Súťažiacich tlačil čas
Rišo zo Žiaru nad Hronom označil druhú časť testovania za o niečo ľahšiu ako bola prvá. „Niektoré úlohy mi však aj tak robili problém,“ skonštatoval. Prezradil tiež, čomu by sa chcel venovať v budúcnosti. „Rád by som pracoval s počítačmi a programoval.“ Peťko pochádza z Detvy, no do školy chodí vo Vígľaši. „Niektoré úlohy boli ťažké, niektoré ľahšie.“ Jeho vysnívané povolanie je archeológ alebo policajný detektív.
Riešilo sa mi dobre, úlohy neboli extra náročné,“ pridal sa Janko. „Problém som mal iba s jednou úlohou. Nejako som to nakoniec dal, ale asi to mám zle,“ zhodnotil Lukáš. „Úlohy boli ťažké,“ myslí si Dianka. „Dve som nestihla.“ „Niektoré úlohy boli jednoduché, niektoré som nevedel, a tak som ich iba tipol. Bolo málo času. Niektoré typy úloh som nečakal,“ priznal Peťo.

Medzi najlepšími sú dvaja Bystričania
Finálové testovanie v aule Pedagogickej fakulty prebehlo v dvoch blokoch. V kategórií žiakov 1. – 4. ročníka si najlepšie počínali Tomáš Vanko zo SZŠ Bajkalská v Bratislave, Albert Viselka zo ZŠ A. Dubčeka na Družstevnej ulici v Martine a Natália Hrubjaková zo ZŠ Ďumbierska v Banskej Bystrici.
Zo žiakov druhého stupňa najväčší počet bodov získali Igor Chomča zo ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, Ján Meteňko zo ZŠ Lúčna vo Vranove nad Topľou a Michal Vigaš zo ZŠ Ďumbierska v Banskej Bystrici. „Jedenásty ročník dopadol nad očakávania. Zúčastnilo sa ho najviac finalistov za všetky roky. Napriek tomu, že logické úlohy neboli ľahké, niektorých od vyššieho umiestnenia delil iba horší čas. Pripravujeme sa už na ďalší ročník, na ktorý máme pripravených niekoľko prekvapení,“ ohlásil za organizátorov podujatia Ľuboš Lukáč.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah