V Prešove zabojujú deti o titul Talent základných škôl Prešovského kraja - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2024
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA DSA V PREŚOVE PRIVÍTALA NA SVOJEJ PÔDE NADANÉ A TALENTOVANÉ DETI. USKUTOČNILO SA TAM FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA.
Júl 2024
ROČNÍKOVÉ PRÁCE
NESÚŤAŽNÁ PREHLIADKA MÁ AMBÍCIU STAŤ SA NA ŠKOLE TRADÍCIOU, NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA BAJKALSKEJ ULICI V PREŠOVE PATRIA NADANÍ MEDZI TOP PRIORITY. ŠKOLA SPOLUPRACUJE S INICIATÍVOU ROZUMIEME NADANÝM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PU V PREŠOVE USKUTOČNIL ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. SEMINÁR PRINIESOL ZAUJÍMAVÉ TÉMY A ŠPIČKOVÝCH PREDNÁŠAJÚCICH.
Júl 2024
SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME
PREDŠKOLÁCI SI MERALI SILY V LOGICKOM MYSLENÍ. AKTUÁLNY ROČNÍK SÚŤAŽE NADVIAZAL NA TRADÍCU PREDCHÁDZAJÚCICH, V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME."
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

V Prešove zabojujú deti o titul Talent základných škôl Prešovského kraja

Aktivity
V Prešove zabojujú deti o titul Talent základných škôl Prešovského kraja

Talent základných škôl Prešovského kraja nahradil úspešný formát s pôvodným názvom Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž patrí do portfólia projektov a aktivít Iniciatívy Rozumieme nadaným, ktorá sa venuje a nadaným deťom celého Slovenska.
Prihlásili sa školy z celého kraja
Do súťaže talentov Prešovského kraja sa zaregistrovali školy z Bardejova, Giraltoviec, Humenného, Lipian, Prešova, Sabinova, Spišskej Soboty, Starej Ľubovne, Svidníka a Šarišských Michalian. Školské kolá súťaže Talentov prebehli v dvoch súťažných kategóriách: žiaci 3.-4. ročníka (1. st. ZŠ) a žiaci 5.-9. ročníka (2. st. ZŠ). Celkovo sa prihlásilo 2 243 detí, z toho 611 z 1. stupňa a 1558 detí z 2. stupňa.

Najlepší z najlepších sa stretnú vo finále v Prešove
Po školských kolách sa najúspešnejší zo všetkých stretnú vo veľkolepom finálovom kole talentov, ktoré sa uskutoční 28. mája 2024 na súkromnej základnej škole DSA v Prešove. „Kým v školských kolách súťažia deti samostatne a postupujú za svoju kategóriu do finálového kola, vo finálovom kole postupujúci z prvého stupňa spolu s postupujúcimi za druhý stupeň tvoria tím a úlohy riešia spoločne za školu. Okrem logického myslenia preverí finálové kolo ďalšie oblasti nadania: komunikačné zručnosti, priestorovú predstavivosť, tvorivosť, či všeobecný prehľad, “ uviedol ako zaujímavosť autor súťaže,  učiteľ, špeciálny pedagóg, logopéd a odborný metodik pre vzdelávanie nadaných detí Ľuboš Lukáč. Žiakov, ktorí sa umiestnia na prvých troch miestach, čaká zápis do Galérie talentov, sladká odmena a balíček darčekov: knižné odmeny, filmové prekvapenia, hlavolamy, rébusy, diplom, či medaila.

Talent objavuje nadaných
Súťaž pre talentované deti základných škôl Prešovského kraja je jedným z projektov iniciatívy Rozumieme nadaným. Cieľom podujatia je podporiť rozvoj logického myslenia žiakov základných škôl, ale tiež objavovať deti nadané matematicky, lingvisticky, deti s bystrou úvahou, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi. Organizátormi súťaže pre nadané deti sú Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove a Súkromná základná škola DSA v Prešove.


Program finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
28. máj 2024 (utorok), Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov      web

8:15 - 8:45 Registrácia účastníkov finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
8:45 - 9:00 Otvorenie 1. ročníka finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
9:00 - 10:00 Testovanie finalistov súťaže Talentov (deti - finalisti súťaže)
9:00 - 10:00 Rozumieme nadaným (prehľad projektov a aktivít) + LOGIFORMES (učitelia)
10:00 - 11:00 Magický svet Juraja Jakubiska + LOGIFORMES (deti)

11:00 Vyhlásenie výsledkov 1. ročníka finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah