Žiaci zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Jún 2022
„ABSURDNÉ STRETNUTIE“
PRÍBEHY PLNÉ ABSURDÍT, ŠIFROVANÉ A SKRYTÉ OBRÁZKY. ÚLOHY V KLUBE NADANÝCH DETÍ PREŠOV ROZVÍJALI LOGICKÉ MYSLENIE, PAMÄŤ A SCHOPNOSŤ PRACOVAŤ V ČASOVOM STRESE.
Jún 2022
LOĎKY Z PAPIERA
POD VEDENÍM JEDNÉHO Z NADANÝCH ŽIAKOV VYRÁBALI ŽIACI V KLUBE NADANÝCH DETÍ NA SÚKROMNEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE DSA V PREŠOVE PAPIEROVÉ LOĎKY. MOTOROVÉ, VIKINGSKÉ, ČÍNSKE, ...
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Júl 2022
ROZUMIEME NADANÝM 2021/2022
K AKTIVITÁM INICIATÍVY ROZUMIEME NADANÝM PATRIA ROZMANITÉ PROJEKTY, SÚŤAŽE, OLYMPIÁDY ČI DOKONCA POBYTOVÉ PODUJATIA. V PREŠOVE V TOMTO ŠKOLSKOM ROKU FUNGOVALI DVA KLUBY NADANÝCH DETÍ.
Júl 2022
10. VÝROČIE LOGICKEJ OLYMPIÁDY
OBĽÚBENÁ SÚŤAŽ INTELEKTOVO NADANÝCH ŽIAKOV - LOGICKÁ OLYMPIÁDA MÁ ZA SEBOU DESAŤ SÚŤAŽNÝCH ROČNÍKOV. ORGANIZÁTORI OCENILI TÝCH, KTORÍ SA NA DESAŤROČNEJ TRADÍCII PODIEĽALI NAJVIAC.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Žiaci zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš

Aktivity
Žiaci zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš

Súťaž talentovaných žiakov, nad ktorou prevzala záštitu primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová, je určená pre žiakov 5.- 9. ročníka základných škôl.
Pomocnú ruku iniciatíve Rozumieme nadaným podá Prešov
Netradičná súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš preverí logické myslenie, matematické schopnosti a verbálne myslenie žiakov. Súťaž patrí medzi projekty iniciatívy Rozumieme nadaným a organizačne sa na nej podieľajú Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesto Prešov. Autorom súťaže Talentov je špeciálny pedagóg a odborný metodik pre vzdelávanie nadaných detí PaedDr. Ľuboš Lukáč.

Réžiu školských kôl preberú ZŠ-ky
Základné školy môžu prihlasovať žiakov 5.-9. ročníka prostredníctvom webovej stránky nadanedieta.sk, kde nájdu registračný formulár. A to do 8. marca 2022.
Siedmy ročník súťaže talentov sa uskutoční v réžii samotných škôl. Po úspešnej registrácii súťažiacich budú mať k dispozícii testovací súbor. Organizátor súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš doručí testy školského kola elektronickou formou. Základná škola zodpovedá za vytlačenie testov a uskutočnenie testovania a vyhodnotenia na základe pokynov organizátora.

Sladká odmena aj zápis do Galérie talentov
Najúspešnejším riešiteľom (1. - 3. miesto) z každej z registrovaných ZŠ-iek budú po ukončení súťaže odovzdané ďakovné listy a sladká odmena. Víťazné „trojice“ sa zároveň zapíšu do Galérie Talentov, ktorá je zverejnená na webovej stránke organizátora.
Súťaž talentov základných škôl regiónu Šariš prebieha každoročne od roku 2015. V roku 2021 bola zrušená pre pandémiu Covid-u. Cieľom podujatia je podpora rozvoja logického myslenia žiakov základných škôl a identifikácia matematicky a logicky nadaných žiakov.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2022
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah